person ورود به سایت
close
اطلاعات را وارد کنید.
person
vpn_key

person_add عضویت در سایت
close
اطلاعات را وارد کنید.
create
email
person
supervisor_account

فارس گرافیک

مرجع گرافیک فارسی زبانان
کلمه را برای جستجو وارد کنید .
head bg

آموزش عکاسی از طبیعت

آموزش عکاسی از طبیعت

سلام خدمت تمامی کاربران فارس گرافیک . دراین پست از سایت به آموزش عکاسی از طبیعت میپردازیم . یکی از ژانرهای پرطرفداری که امروزه نمونه های زیادی از آن را در شبکه های اجتماعی و مجازی شاهد هستیم به عکاسی منظره و طبیعت اختصاص دارد . در ادامه با ما همراه باشید .

به نظر من عکاسی از منظره یا طبیعت نیازمند این است که عکاس عاشق طبیعت و به نوعی طبیعت دوست باشد چرا که عکاسی از طبیعت سختیها و دشواریهای خاص خود را دارد و بسیاری از عکاسان در ابتدای این راه ژانر خود را تغییر داده و هدف های دیگری از عکاسی را دنبال میکنند

سه اصل اساسی که در آموزش عکاسی از طبیعت باید رعایت شود :

1. به صورت Raw عکاسی کنید:

زمانی که ما قصد داریم از یک منظره مانند یک دشت زیبا عکاسی کنیم ممکن است رنگهای بیشماری در آن وجود داشته باشد که فقط با فرمت  Raw  می توان رنگ ها را همان گونه که وجود دارد ثبت کرد به صورت خلاصه در عکاسی با فرمت JPG  دوربین با توجه به پردازشگر خود رنگها را آنالیز و ثبت میکند در صورتی که در فرمت Raw دیگر دوربین در پردازش رنگها نقشی ایفا نمی کند و رنگها به صورت واقعی ثبت می شود و بعد از آن ما می توانیم در مرحله ادیت بسیاری از تنظیمات تصویرثبت شده توسط دوربین را تغییر دهیم.

آموزش عکاسی از طبیعت

2. با لنز واید عکاسی کنید:

وقتی قرار است که از یک منظره با المانهای مختلف شامل درختان – گلها – آبشار- کوه و یا رودخانه  که همگی در منظره پیش روی ما میباشد و قرار است در یک عکس ثبت و عکاسی شود بهتر است از یک لنز واید استفاده کنیم تا تمامی المانهای گفته شده در عکس دیده شود.

تمام آموزش های عکاسی فارس گرافیک را در اینجا ببینید

عکاسی از رود

3. با اصول کادر بندی آشنا و آن را رعایت کنید:

یکی دیگر از موارد مهم و اصولی در عکاسی طبیعت؛ رعایت اصول کادر بندی میباشد که اگر ما با این اصل آشنا نباشیم با وجود یک منظره زیبا و دلنشین نمی توانیم به درستی عکس زیبایی را ثبت کنیم.  

عکاسی از درخت

نویسنده وعکاس : علی اصغر عرب احمدی

Misslotfian

طراح گرافیک و مجلات الکترونیکی سه بعدی دانشجو حسابداری

Misslotfian دارای 161 نوشته در فارس گرافیک دارد . مشاهده تمام نوشته های

comments

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پک آموزشی تایپوگرافی - سایه زنی

در ادامه بخوانید...
foot bg
keyboard_arrow_up